Lekcje z marihuany dla Kanady
21

marca

Lekcje z marihuany dla Kanady

Lekcje o marihuanie dla Kanady

Posted by Lekarze Marihuany on 12/14/2016 in Infografiki

Aktualizacja: 1 lutego 2019 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Oczekuje się, że nowy liberalny rząd Kanady zalegalizuje marihuanę wiosną 2017 r., dlatego cały kraj czeka na rozwój wydarzeń.

Stawiając pierwsze kroki w kierunku legalizacji marihuany, Kanada doświadcza trudności, z jakimi boryka się każdy kraj, który chce zalegalizować tę substancję. Wiele kwestii, przepisów i zasad musi jeszcze zostać rozwiązanych i rozpatrzonych.

Do tego czasu użytkownicy, sprzedawcy i producenci mogą być narażeni na ryzyko i oskarżeni o popełnienie przestępstwa. W niektórych przypadkach do rozpatrzenia zarzutów może być potrzebny adwokat specjalizujący się w sprawach karnych. Dlatego warto wiedzieć, na czym się stoi i jakie będą perspektywy do roku 2017. Na przykład, jaka ilość jest uznawana za "nielegalną" w przypadku sprzedaży lub posiadania? Co to będzie oznaczać dla licencjonowanych producentów? Czy będą egzekwowane przepisy dotyczące palenia marihuany w miejscach publicznych?

Co więcej, nawet gdy marihuana stanie się w pełni legalna, przepisy mogą, ale nie muszą być tak łagodne lub tak surowe, jak przewidywano, co może mieć daleko idące skutki dla wszystkich zainteresowanych stron. Jak będzie wyglądał kanadyjski krajobraz marihuany?

Wśród tej niepewności jest jednak kilka krajów, w których marihuana jest legalna lub częściowo legalna. Do tej pory 24 stany USA uchwaliły lub przyjęły ustawy, które zdekryminalizowały lub zalegalizowały marihuanę do celów medycznych. Tylko cztery z tych stanów zalegalizowały ją do celów rekreacyjnych. Na arenie międzynarodowej kraje takie jak Portugalia i Holandia już podjęły kroki w kierunku legalizacji tej substancji. Biorąc pod uwagę, że te kraje przodują w tej dziedzinie, Kanada może zacząć sobie wyobrażać, jak to wszystko może wyglądać.

Przyjrzyjmy się temu, co dzieje się w takich krajach, jak USA, Portugalia i Holandia. Rozwój sytuacji w tych krajach może być wzorem do naśladowania dla Kanady.